Zpět

Vydejte se s námi po stopách starověkého Egypta

Vydejte se s námi o víkendu 18. - 19. 8. 2018 na netradiční přednášku "PO STOPÁCH STAROVĚKÉHO EGYPTA". Přednášku ve Velkém světě techniky připravil egyptolog a archeolog Ashraf Ibrahem Ragab Ahmed. 

Po přednášce Vás čeká workshop "Výroba papyrusu", kde se dozvíte nejen historii a výrobní tajemství papyrusu, ale sami si jej vyrobíte a zůstane Vám jako suvenýr. Začínáme v sobotu i v neděli: 10:00, 13:00, 16:00.

Program bude probíhat také v Malém světě techniky U6

Po oba dny vás bude v Malém světě techniky U6 programem doprovázet oživlá mumie, se kterou si můžete například vyrobit váš vlastní sarkofág. Zábavnou formou se dozvíte zajímavosti o posmrtném životě a mumifikaci ve starověkém Egyptě a budete si moct zasoutěžit o lístky na workshop U6. 
Po celý víkend sleva 20% na vstupné do Malého i Velkého světa techniky pro všechny účastníky workshopu Po stopách starověkého Egypta.  

Zakupte si vstupenky na http://eshop.dolnivitkovice.cz a zajistěte si místo již DNES!!! Rezervace konkrétního termínu na e - mailu recepce.stc@dolnivitkovice.cz.

O přednášejícím:

Ashraf Ibrahem Ragab Ahmed se narodil v roce 1974 v Káhiře. Na místní univerzitě studoval na fakultě archeologie a egyptologie. Po dokončení studií pracoval v Egypstském muzeu v Káhiře a v Port Saidu, podílel se také na vykopávkách na severu Egypta - Tennes. Mimo jiné přednášel v Káhirském muzeu a pro studenty Institutu turismu v Káhiře.