Zpět

Tajemná Indonesie k vidění už jen do konce roku

Unikátní výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE otevřela své brány v ostravském Velkém světě techniky v červnu a k vidění bude již jen do konce kalendářního rok Odhaluje taje ostrova Nová Guinea i celé Indonésie, Pacifiku a Šalomounových ostrovů. Je největší akcí svého druhu u nás. Projekt vznikl z cest slavných cestovatelů do zapomenuté části planety. Je určen návštěvníkům všech věkových kategorií.

!!!Vstupenky na výstavu je možné zakoupit také přes náš eshop!!!

V prostoru dočasných výstav máte jedinečnou možnost nahlédnout do ryzí přírody, obdivovat obrovské rituální totemy, štíty, iniciační masky, čelenky, dech beroucí fotografie a poprvé v historii našich výstav jsou součástí expozice i živá zvířata (od 20. 6. 2017). Dominantou je autentická stromová chýše kmene Korowai, který si na falus nasazuje zobáky zoborožce. Bonusem je horský kmen Dani s „vyuzenou mumií“.  

Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla. Hlavně však rozsáhlou cestovatelskou práci Rudolfa Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným cestám do nitra ostrova.

Vstupte do tajemné džungle v srdci Ostravy – ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích.

Více o výstavě