Milan Dobeš Museum, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice

Otevírací doba: po-pá 10:00 -18:00 hod., so-ne 12:00 - 20:00 hod.

Vstupné*: děti, studenti, důchodci, ZTP/P - 20 Kč, dospělí 90 Kč

Komentované prohlídky: bude průběžně aktualizováno

Milan Dobeš je československý umělec, významný reprezentant geometrické abstrakce a autor manifestu dynamického konstruktivismu. Rodák z Přerova odešel studovat výtvarné umění na Slovensko, kde také po absolvování Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě dlouhá léta působil a dodnes zde žije. Návrat jeho děl do Česka a vznik nadace Milan Dobeš Museum, kterou založil společně s Janem Světlíkem, je tak pomyslným návratem umělce zpět do Čech.  

Část muzejní expozice je věnována také světovým autorům, se kterými Dobeš vystavoval v roce 1968 na tehdy nejvýznamnější výstavě moderního umění documenta 4 v německém Kasselu. Z československých umělců jsou to díla Zdeňka Sýkory a Jiřího Koláře, dále pak díla světových autorů Josefa Alberse, Richarda Anuszkiewicze, Getulia Alvianiho, Richarda Paula Lohseho, Güntera Fruhrtrunka, Gyuli Kosice, Francoise Morelleta, Bridget Riley, Victoria Vasarelyho, Andyho Warhola a mnoha dalších.

*Dovolujeme si Vás také upozornit, že ke každé vstupence z Velkého světa techniky nebo Malého světa techniky U6 získáváte také volný vstup do Milan Dobeš Museum. Vstupenku je nutné uplatnit ve stejný den, kdy byla zakoupena a využita ve Velkém či Malém světě techniky U6. Na vstupenky zakoupené pouze do Dětského světa se volný vstup nevztahuje.

   

Aktivity Milan Dobeš Museum podporuje Moravskoslezský kraj.